. tichošlapkovy jeseníky ...
wz

Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové, nádherné vydání.
jeseníky

             hlavní stránka          

              fotogalerie              

              ubytování              

            cykloturistika            

                turistika                

                lyžování                

          Návštěvní kniha          

          odkazy na stránky        informaceoptimalizace PageRank.czCykloturistika je téma velmi přitažlivé a aktuální, je to zajímavá oblast turistiky. Prakticky se stává celoročním sportem, i když nejvíce cyklistů potkáte v jarním a letním období. V nynější době zažíváme velký rozmach cykloturistických tras, které mají často dálkovou nebo okružní podobu. Na kole jsme bytostně spjati s prostředím, přesouváme se mnohem rychleji než chůzí a přesto plně vnímáme okolí kterým projíždíme. Navíc poznáváme sami sebe, svoji fyzickou i psychickou kondici, svou vůli.
0Cykloturistika se v posledních letech stala velmi atraktivním způsobem trávení volného času, je dnes symbolem aktivně prožité dovolené.V Čechách, na Moravě i ve Slezsku můžete objevit více než 30.000 km vyznačených cyklotras.Cyklotrasy jsou cesty pro cyklisty označené dopravním značením Máte-li rádi kopcovitou krajinu se stoupáními a s dlouhými sjezdy, nezapomenutelnými výhledy a krásnou přírodou, jsou Jeseníky a jejich cyklotrasy připraveny jen pro vás.          cyklotrasy Jeseníků          

                cyklisté vítání             
Všeobecným cílem projektu je zlepšování kvality služeb cestovního ruchu pro skupinu cyklistů a cykloturistů zavedením národní certifikace. Certifikační systém navrhuje standardy srovnatelné s obdobnými systémy ve státech EU. Cyklisté vítáni je celonárodní certifikační systém, který z pohledu cyklistů prověřuje nabídku a vybavenost stravovacích a ubytovacích služeb, kempů a turistických cílů. Turistická zařízení, která projdou certifikací, jsou označena zelenobílou známkou s usmívajícím se kolem. Certifikace obsahuje standardy srovnatelné se systémy jiných evropských zemí. Každé zařízení, které chce získat značku Cyklisté vítáni, musí splňovat určité podmínky. Ubytování, restaurace a kempy s touto známkou v jeseníkách    cyklobusy Jeseníky pro sezónu 2011 provoz zajišťuje společnost Veolia Transport Morava a.s.

Cykloturistika se stává v turistickém regionu Severní Morava a Slezsko stále vyhledávanější náplní trávení volného času a dovolené. Proto ze čtyř směrů vyrazí cyklobusy vzhůru do Jeseníků a vstříc čtvrté sezoně. Umožní snadnou cestu do vrcholových partií hor cyklistům až z Olomouce, Krnova, Jeseníku a Zábřehu. Žádná z tras nemine parkoviště Hvězda, odkud je už jen skok na Ovčárnu a na Praděd. Z Hvězdy jezdí nahoru od deseti do patnácti hodin kyvadlový autobus. V Karlově Studánce na dolním parkovišti mohou cestující zase přestoupit na cyklobus ve směru Zlaté Hory - Rejvíz.

Jeseníky cyklobusy jízdní řády 2011

Na této stránce naleznete přehled a jízdní řády pro cyklobusy Jeseníky 2011 a skibusy Jeseníky pro sezónu 2010 / 2011, jejichž provoz zajišťuje společnost Veolia Transport Morava. Provoz cyklobusů bude zahájen 1. července 2011.

Cyklobus Olomouc - Ovčárna

  • Trasa: Olomouc - Šternberk - Huzová -Rýmařov - Malá Morávka - Hvězda - Ovčárna
  • 1.7. až 31.8.2011 - jede o víkendech a ve dnech státních svátků
  • 1.7. až 31.8.2011 - jede o víkendech a ve dnech státních svátků
  • Jízdní řád spoje 890726 Olomouc - Ovčárna

Cyklobus Krnov - Ovčárna

Cyklobus Šumperk - Ovčárna

K ceně jízdného se za přepravu jízdního kola připočítává 15,- Kč. Přeprava jednoho dítěte ve věku do 6-ti let v doprovodu staršího cestujícího je zdarma. Děti ve věku 6 až 15 let mají nárok na poloviční jízdné (děti od 10 let svůj nárok na poloviční jízdné prokazují průkazem vystaveným kterýmkoliv autobusovým nebo železničním dopravcem, případně cestovním pasem).


Dotazy týkající se provozu cyklobusů v Jeseníkách můžete zasílat na adresu cyklobusy.morava@veolia-transport.cz nebo se na nás obraťte telefonicky na číslo Call centra 844 555 888. Místenky bude možno zakoupit na adrese on-line rezervaci .Rezervace míst není povinná. Přeprava kola je zajištěna - do kapacity přívěsu s max. počtem 24 kol. Za přepravu kola je účtován poplatek 15,- Kč.

Pozn: Přeprava jednoho dítěte ve věku do 6-ti let v doprovodu staršího cestujícího je zdarma. Děti ve věku 6 až 15 let mají nárok na poloviční jízdné (děti od 10 let svůj nárok na poloviční jízdné prokazují průkazem vystaveným kterýmkoliv autobusovým nebo železničním dopravcem, případně cestovním pasem). Cyklobusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a mohou je využít k přepravě jak cykloturisté s jízdními koly, tak i pěší turisté a všichni ostatní cestující.
Prozdravi.cz


Copyright © 2007-2009 všechny práva vyhrazena.                                         webmaster j.bezruč