wz

Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové, nádherné vydání.
jeseníky

             hlavní stránka          

              fotogalerie              

              ubytování              

            cykloturistika            

                turistika                

                lyžování                

          Návštěvní kniha          

          odkazy na stránky        informaceoptimalizace PageRank.czAž dostanete opět chuť na lyžování či snowboarding, můžete si být jisti, že v Jeseníkách najdete osvědčenou kvalitu, která nás zdobí již léta. Ve většině areálů je již samozřejmostí lanová dráha, školy lyžování, půjčovny a mnohdy i skibusy. Navíc stále přibývají sjezdovky, nechybí ani příjemné běžecké trasy.zima

Informace o areálech, sněhu ...

Každý lyžař sní o nádherné zimě, spoustě sněhu, azurově modré obloze... Jeseníky mají své kouzlo pro všechny kdo rádi lyžují. Nechejte se zlákat a přijeďte si zasportovat i odpočinout od celoroční práce. Nabízíme krásné zážitky v horské zimní přírodě Jeseníků , kde zapomenete na každodenní starosti.
Majestátní Praděd Vás okouzlí svými výhledy do krajiny a nabídne přátelské seznámení se zimní krajinou. Pro sportovce prudké kopce, pro děti sáňkování, bobování , pro dospělé třeba vůně grogu. Pro všechny pohoda a sněhem zasypaná příroda. Sníh v Jeseníkách se drží velice dlouho do jara, tak toho využijte ! Copak záleží na tom, zda jste pokročilý lyžař nebo začátečník? Řada větších i menších jesenických středisek nabízí všem milovníkům zimních sportů to nejlepší vyžití. Ve většině lyžařských center můžete využít služeb lyžařské a snowboardové školy. Kromě toho zde najdete bohatou síť turistických cest a také velice dobré podmínky pro běžkaře . Přijeďte si do Jeseníků vychutnat tu správnou zimní atmosféru!
Zde naleznete - AKTUÁLNÍ SNĚHOVÉ PODMÍNKY NA HORÁCH

V Jeseníkách se nachází více než tři desítky lyžařských středisek

skivo


Příznivci lyžování zde naleznou přehled o možnostech lyžování, včetně aktuálních podmínek, která nabízejí jednotlivá lyžařská střediska. Praděd - Ovčárna, Červenohorské sedlo, Malá Morávka - Karlov, Ramzová, Ostružná, Petříkov, Branná, Dolní Morava - Sněžník, Staré Město - Hynčice, Staré Město - Kunčice, Stříbrnice – Návrší,Paprsek, Klepáčov - Skřítek, Loučná - OAZA, Loučná - Kocián, Kouty - Kareš, Kouty – Šindelná, Vernířovice - Brněnka, Lipová - Miroslav, Lipová - Lázeňský vrch, Filipovice, Přemyslov, Vrbno pod Pradědem, Zlaté Hory - Horní Údolí, Karlova Studánka, Andělská Hora, Ludvíkov, Krnov – Šelenburk.   více...


Jeseníky skibusy pro sezonu 2012 -2013

Na této stránce naleznete přehled spojů skibusy Jeseníky pro sezónu 2012 / 2013, jejichž provoz zajišťuje společnost Veolia Transport Morava kde také na jejích stránkách naleznete i jízdní řády.


Skibus Ostrava - Ovčárna

  • Trasa: Ostrava - Opava – Bruntál – Malá Morávka - Karlov – Hvězda – Ovčárna
  • jede od 26.12.2012 do 31.3.2013 o víkendech a ve dnech státních svátků, nejede 31.12.2012 a 1.1.2013

Skibus Olomouc - Ovčárna

  • Trasa: Olomouc – Litovel - Uničov – Rýmařov – Malá Morávka – Karlov – Hvězda – Ovčárna
  • jede od 26.12.2012 do 1.1.2013 denně, od 5.1.2013 do 31.3.2013 o víkendech, od 11.3.2013 do 17.3.2013 denně

Skibus Krnov - Ovčárna

  • Trasa: Krnov - Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Hvězda – Ovčárna
  • (jede od 25.12.2012 do 1.4.2013 denně

Skibus Karlova Studánka - Ovčárna

  • Trasa: Karlova Studánka – Hvězda – Ovčárna
  • provoz denně

Skibusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a mohou je využít k přepravě jak lyžaři s lyžemi, tak i všichni ostatní cestující.

Místenky je možno zakoupit do BUSŮ 1, 2, 3 a 4 on-line. Rezervace míst není povinná.


Prozdravi.cz


Copyright © 2007-2009 všechny práva vyhrazena.                                         webmaster j.bezruč